Niečo o mne

Jogu, ktorej sa venujem už viac ako 15 rokov som študovala v Austrálii, v Anglicku i na Slovensku. V roku 2006 som v Londýne získala certifikát učiteľky jogy, ktorý je akreditovaný medzinárodnou organizáciou Yoga Alliance. Oprávňuje držiteľa vyučovať  jogu na celom svete.

S jogou som sa prvýkrát stretla pred viac ako pätnástimi rokmi v Sydney, v Austrálii, kde som bola na študijnom pobyte. Bola to láska na prvý pohľad a zároveň na celý život.  Prostredníctvom jogy som sa naučila vnímať život a svet okolo seba ako zázrak, ktorý sa nedeje náhodou. Naučila som sa vnímať krásu, energiu a harmóniu ako potrebnú súčasť každodenného života. Naučila som sa vnímať ľudské telo ako chrám, v ktorom prebýva naša duša, naše ja. Chrám, ktorý treba uctievať a náležite k tomu sa oň starať. Joga je pre mňa nádherná inšpirácia, ktorá láka bádať v sebe samom, listovať si v knihe života s nadšením malého dieťaťa, pozorovať a objavovať.

Joga nie je náboženstvo, je to filozofia, štýl života, spôsob, akým vnímame svet. Krásne na nej je, že nás do ničoho nenúti, nič nám násilne nediktuje, iba nás pomaličky prebúdza a nabáda, aby sme sami hľadali.

Vyučovanie jogy bolo pre mňa od prvého momentu zamestnanie snov.  Jogu učím tak, ako ju učili mňa. S láskou a s pokorou. Ku všetkým ž ivým bytostiam, ku všetkému okolo nás, ku každej chvíli v našom živote.

Počas môjho  štúdia jogy v zahraničí som sa osobne stretla s takými osobnosťami jogy, ako sú Dharma Mittra, Kausthub Desikachar, Aadil Palkhivala, Ana Forrest, David Sye, Jason Nemer, Dadi Janki a mnohí iní, ktorým som vďačná za všetko, čo som sa od nich mohla naučiť.

Mám vysokoškolské pedagogické vzdelanie. Som dvojnásobnou mamičkou dvojročného chlapčeka a deväťročného dievčatka, ktorí obaja rovnako milujú pohyb, zábavu a hry. Mám rada deti a rada s nimi pracujem. Deti sú malé zázraky :-) , od ktorých sa máme čo učiť. Mám rada odbornú literatúru, umenie, divadlo, prírodu, kvety a zvieratká. Zaujímam sa aj o alternatívnu medicínu. V oblasti jogy sa neustále vzdelávam a pracujem na tom, aby som mohla ďalej čo najzodpovednejšie odovzdávať informácie, vedomosti a svoje osobné skúsenosti.