Čo u nás nájdete

 

Kurz jogy pre deti (od 3 do 6 rokov) Malý jogínik

Jogu pre deti vyučujem  kreatívnym spôsobom, formou hier a príbehov. Každá hodina je postavená na inom príbehu, počas ktorého deti navštívia svet rozprávok, zvieratiek a fantázie. Popri hre sa naučia základy jogových asan, ktoré sú prispôsobené ich veku a vnímaniu.  Vytvoria si tak pevný základ pre cvičenie jogy do budúcnosti. Súčasťou každej hodiny sú aj dýchacie cvičenia a relaxácia. Cvičenie jogy u detí pozitívne pôsobí na koncentráciu, rozvíja kreativitu, intuíciu a schopnosť sebavyjadrenia, podporuje sebavedomie. Posilňuje svaly a funkciu imunitného systému.

Kurz v trvaní 10 týždňov. Vyučovacia hodina trvá 60 minút.

NOVINKA! Joga pre maminky s dcérami (vo veku cca 9 – 12 rokov) Ami a mami joga

Joga pre maminky s dcérami je špeciálne vystavaná tak, aby ju zvládli dospelí, ale aj deti. Počas trvania 10 týždňového kurzu sa vyučujú základy jogy a pranayamy (dýchacích cvičení), partner jogy a relaxačných techník. Je dokázané, že cvičenie jogy u školopovinných detí podporuje ich  schopnosť učenia a sústredenia (malí jogíni často dosahujú v škole lepšie výsledky ako ostatní a dokážu lepšie zvládať stres), zároveň pozitívne vplýva na ich rast a vývoj. V citlivom období prechodu do puberty spoločne strávený čas dcér s maminami prehlbuje medzi nimi vzájomé puto a pomáha preklenúť náročné obdobie s úsmevom na tvári :-) .

Kurz v trvaní 10 týždňov. Vyučovacia hodina trvá 60 minút.

Joga pre mamičky s bábätkami:

Bábätká Mummy and baby joga

Joga pre bábätká je revolučný spôsob, akým sa dá výrazne ovplyvniť mentálny a fyzický vývoj dieťatka. Používajú sa pri nej jemné pohyby, rytmy a dotyky, ktoré dieťatko pozitívne stimulujú. Na hodine jogy pre mamičky s bábätkami, ako názov sám napovedá, si zacvičia aj mamičky. Pri tomto cvičení nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti s cvičením jogy.

Pri cvičení sa budú používať jogové podložky a deky, ktoré sú v Samadhi jogovom štúdiu pre vás k dispozícii. Na cvičenie je však vhodné priniesť si malú dečku a/alebo plienku, na ktorej bude bábätko položené a s ktorou ho budete môcť prikryť. Zároveň prosíme mamičky, aby si na hodinu jogy priniesli olejček alebo telové mliečko, na ktoré je ich bábätko zvyknuté.

Toto cvičenie je určené pre bábätká od 5 mesiacov do obdobia, kedy začnú chodiť (cca 12 mesiacov).

Kurz v trvaní 10 týždňov. Vyučovacia hodina trvá 60 minút.

Batoľatá Mummy and toddler joga

Joga pre batoľatá je adpatáciou tradičnej jogy, ktorá je špeciálne prispôsobená na stimuláciu mentálnych, fyzických a emocionálnych schopností dieťatka. Podporuje zároveň vývoj preverbálnej komunikácie. Mamičky  si na hodine aktívne zacvičia s detičkami a tiež sa naučia ako spolu relaxovať.  Zažijú pri tom veľa zábavy a radosti. Joga pre batoľatá je nádherným spôsobom, ako sa podeliť o dotyky, stráviť spolu kopec zábavy a jašenia sa a posilniť tak zároveň puto medzi rodičom a dieťatkom.

Mamičky, ktoré prídu s detičkami na cvičenie by mali mať oblečený pohodlný odev, v ktorom sa im bude dobre cvičiť.

Toto cvičenie je určené pre detičky od cca 18 mesiacov do 3 rokov.

Kurz v trvaní 10 týždňov. Vyučovacia hodina trvá 60 minút.

Joga pre tehotné mamičky Mummy joga

Cvičenie jogy v tehotenstve prináša mnoho fyzických a emocionálnych benefitov,  ktoré prehĺbia zážitok z prežívania zázračného momentu v živote ženy, kedy vo svojom brušku nosí dieťatko. Na hodinách jogy pre tehotné sa budúce mamičky prostredníctvom jemných naťahovacích, uvoľňovacích a dýchacích cvičení uvoľnia a oddýchnu si a zároveň posilnia celé telo, ktoré počas tehotenstva prechádza úžasnými zmenami.  Špeciálne upravené asany pre jednotlivé trimestre mamičku príjemne naladia, prehĺbia kontakt s bábätkom a prispejú k príprave mamičky na pôrod.

Toto cvičenie je určené pre tehotné mamičky, ktoré majú ukončený prvý trimester tehotenstva!

Vyučovacia hodina trvá 60 minút.

Kurz jogy pre dospelých

Kurz je systematicky rozdelený do desiatich vyučovacích hodín, na ktorých si študenti osvoja základné princípy praktizovania jednotlivých asan (v stoji, v predklone, v záklone, inverzné a relaxačné asany), plus základy pranayamy (dýchacie cvičenia). Po absolvovaní kurzu odporúčame klientom navštevovať otvorené hodiny, na ktorých budú mať možnosť ďalej rozvíjať svoje vedomosti, skúsenosti a osobnú prax.

Kurz jogy v trvaní 10 týždňov

Vyučovacia hodina trvá 90 minút.

Otvorené hodiny pre dospelých

Otvorené hodiny pre dospelých je možné navštevovať aj bez predchádzajúceho absolvovania kurzu. Absolvovanie kurzu je však odporúčané z dôvodu získania potrebných základných informácií a praxe v cvičení jednotlivých asan. Každá otvorená  vyučovacia hodina bude pozostávať z inej série jogových asan,  dýchacích cvičení a relaxácie pod vedením inštruktorky. Z každej hodiny si odnesiete niečo viac ako je len fyzická pohoda, dostanete inšpiráciu na premýšľanie (alebo ak chcete domácu úlohu J), ktorá vám o niečo viac pootvorí dvierka do sveta filozofie jogy.

 Vyučovacia hodina trvá 90 minút.

Restoratívna joga (s liečebnými účinkami)

Restoratívna joga je terapeutická forma jogy, ktorá je vhodná na odbúravanie stresu, uvoľnenie mentálnych blokov a napätia, využíva sa aj pri špecifických anatomických problémoch.  Navštíviť hodinu restoratívnej jogy sa odporúča aj ako doplnok popri iných štýloch jogy, ako je hatha, ashtanga a pod. Pri cvičení sa používajú pomôcky, v polohách sa zotrváva dlhšie (niekoľko minút), aby sa vytvoril priestor pre dokonalé uvoľnenie mysle a svalového napätia. Na hodine restoratívnej jogy sa doslova obložíte vankúšmi a oddychujete J. Tieto hodiny sú skutočnou jogovou lahôdkou.

Vyučovacia hodina trvá 90 minút.

Súkromné hodiny pre jednotlivcov a firemná joga

Pokiaľ máte záujem o súkromné hodiny, dohodnite sa prosím osobne s inštruktorkou. Súkromné hodiny sa budujú na základe konkrétnych požiadaviek klienta.

.

Thajská jogová masáž

Thajskú masáž si ľudia užívajú už zhruba 2500 rokov, objavená bola budhovým lekárom. Thajská masáž sa nesústreďuje iba na jednotlivé symptómy, ale lieči ľudské telo ako celok. Pri thajskej jogovej masáži (nazýva sa aj lenivá joga) sa využíva kombinácia techník, jogové naťahovanie, rytmické stláčanie a hojdanie, ktoré uvoľňujú svalové napätie a zlepšujú krvnú cirkuláciu. Masér pri práci používa palce, dlane, predlaktia, lakte, kolená a nohy. Thajskú jogovú masáž si môžete vychutnať  počas 30 minút až 2 hodín. V porovnaní s klasickou masážou je pomerne intenzívna a energizujúca.  Je vynikajúcim spôsobom ako zrelaxovať, odbúrať stres, zvýšiť hladinu energie a zlepšiť  flexibilitu. Počas masáže budete oblečení vo vlastnom pohodlnom oblečení.